Lietuvos inkstų fondo susirinkimas

2014-10-17, Vilnius

Vilniuje vykusiame Lietuvos inkstų fondo susirinkime VUL Santariškių klinikų Nefrologijos centro vadovas prof. Marius Miglinas buvo išrinktas šio fondo valdybos pirmininku.

Renginyje taip pat dalyvavo buvęs sveikatos apsaugos ministras ir buvęs VUL Santariškių klinikų generalinis direktorius A. Vinkus, prof. B. Dainys, fondo steigėjai. Susitikimo dalyviai aptarinėjo šios medicinos srities problemas ir aktualijas.

Naujai išrinktas valdybos pirmininkas prof. M. Miglinas susitikime kalbėjo apie ateities planus ir naujus fondo tikslus bei darbų idėjas: tobulinti specialistų žinias, skatinti visuomenės švietimą bei plėsti supratimą apie inkstų ligas ir jų gydymą.

Susirinkime pasisakė ir kiti ilgamečiai fondo nariai ir steigėjai. Išsakytos mintys atspindėjo tiek fondo veiklą praeityje, tiek naujas idėjas.

Posėdžio metu prof. B. Dainys skaitė pranešimą apie Lietuvos inkstų fondos įkūrimo istoriją. Buvo kalbama apie fondo steigimo laikotarpiu, 1990 metais, iškilusias problemas nefrologijoje. Profesorius savo kalboje minėjo praeityje įveiktas kliūtis, siekiant pagerinti hemodializuojamų pacientų gydymo kokybę bei pailginti jų gyvenimo trukmę. Buvo pasakojama apie 1991 metais patirtus sunkumus – įrangos, medikamentų ir kitų reikalingų medicininių priemonių trūkumą, neįkainojamą užsienio, ypač Danijos, kolegų pagalbą šioje srityje. Gerinant pacientų gydymo sąlygas, tuometinis sveikatos apsaugos ministras A. Vinkus, pasitelkęs savo ryšius, pasirūpino, kad Lietuvoje nenutrūktų ligonių dializė.

Apibendrindamas pasiektus rezultatus prof. B. Dainys iškėlė Lietuvos inkstų fondo atsinaujinimo ir plėtimosi idėją, minėjo specialistams aktualius ateities renginius. Pirmasis jų – lapkričio 14 d. įvykęs gydytojų ir medicinos slaugytojų kvalifikacijos kėlimo renginys – praktinė mokslinė konferencija „Nefrologija ekspertų akimis“, kuriame dalyvavo Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų medikai.

Visas tinklalapyje Santaroszinios.lt skelbiamas turinys yra portalo kūrėjų nuosavybė, jei nenurodyta kitaip. Atgaminti, viešai skelbti šį turinį be raštiško sutikimo draudžiama. Cituojant būtina nuoroda į šaltinį.