Spalio 6 d. Vilniuje šurmuliavo konferencija „Nefrologijos naujienos 2016“

2016 spalio 6 d. įvyko Lietuvos inkstų fondo organizuota konferencija „Nefrologijos naujienos 2016“.  Konferencija skirta paminėti Lietuvos slaugos specialistų draugijos dvidešimtmetį ir kartu pasidalinti aktualiomis nefrologijos naujienomis. Renginys subūrė apie 300 dalyvių – gydytojų, slaugytojų – iš visos Lietuvos, taip pat sulaukta ir svečio iš Švedijos, Karolinska Instituto  – profesoriaus P. Stenvinkel, kuris perskaitė pranešimą apie tai, kaip valdyti uždegiminį procesą lėtinės inkstų ligos metu.

Džiugu, kad konferencijos metu didelis dėmesys skirtas ne tik medicininiam darbui, bet ir švietėjiškai veiklai – pagerbtos slaugytojos ir gydytojai, ypač atsidavę savo darbui ir negailintys laiko pacientų bei kolegų mokymui, tobulinimuisi. Jiems išdalintos LR SAM, Lietuvos inkstų fondo bei Lietuvos slaugos specialistų organizacijos padėkos.

Konferencijos metu apie dializuojamų pacientų polimorfinius nusiskundimus ir tai, kaip juos sumažinti, kalbėjo Lietuvos inkstų fondo pirmininkas prof. M. Miglinas, apie  aktualų pakaitinės inkstų terapijos būdą hemodialifiltraciją patirtimi dalijosi LSMUK prof. E. Žiginskienė. Prof. A. Ambrozaitis priminė apie skiepų naudą ruošiantis peršalimo ligų sezonui ir apie tai, kad lėtine inkstų liga sergantys pacientai turėtų kasmet būti skiepijami nuo gripo prieš prasidedant gripo sezonui. Ypač tai nepaprastai svarbu pacientams, laukiantiems inksto transplantacijos – gripo vakcina gali apsaugoti nuo pavojingų šios ligos komplikacijų.

Konferencijos metu dėmesio skirta ir teisingai kraujagyslinės prieigos priežiūrai bei kaip taisyklingai punktuoti arterioveninę fistulę ar kraujagyslinį protezą. Gyd. L. Rimševičius dalinosi patirtimi apie lėtine inkstų liga sergančių pacientų mokymą ruošiantis pakaitinei inkstų terapijai – hemodializei, peritoninei dializei ar inkstų transplantacijai.

Konferencijos metu išsakytos mintys bei skirtas didelis dėmesys slaugytojų darbui, komandiniam personalo sutarimui tik dar kartą parodo, koks svarbus yra gydytojo, slaugytojos bei paciento ryšys ir gerai koordinuojamas komandinis darbas. Na o konferenciją pabaigęs nepaprastai gyvas ir žaismingas pranešimas apie streso valdymą darbe leidžia tikėtis, kad suvaldysime kasdienį stresą darbe ir kitąmet jau tradiciškai susirinksime į konferenciją taip pat aktyvūs, kupini minčių ir įkvėpimo toliau gerinti inkstų ligomis sergančių pacientų priežiūrą ir gydymą.